Aktuality

Vyjádřete se k revizím RVP DigiKoalice

Informujeme o aktuálně zveřejněném pojetí Návrhu revizí rámcových vzdělávacích programů pro MŠ, ZŠ, G a všeobecnou složku odborného vzdělávání. Zájemci o zapojení do odborné diskuse se mohou seznámit návrhem revizí a vyplnit dotazník, kde mohou vyjádřit také svůj názor. Termín na ukončení diskuse je 20. září 2017.

Plán akcí – “Save the date” DigiKoalice

Zveřejňujeme plán akcí, které bude DigiKoalice pořádat v období podzim/zima 2017. Ke všem akcím budou postupně zveřejňovány pozvánky a podrobnější informace. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Rezervujte místo v kalendaři, protože se máte na co těšit. Save the date!

Stáhnout (PDF, 58KB)

Digitální gramotnost dospělých a vzdělávání našich dětí pro rozvoj společnosti 4.0 DigiKoalice

1. června 2017 proběhlo ve spolupráci s Úřadem vlády ČR v Hrzánském paláci setkání koordinační skupiny DigiKoalice a dalších hostů na téma Digitální gramotnost dospělých a vzdělávání našich dětí pro rozvoj společnosti 4.0. Děkujeme koordinátorovi digitální agendy ČR panu Ondřeji Malému za poskytnutí zázemí pro celou akci a zajímavé podněty pro další směřování DigiKoalice.

Zápis je zveřejněn online ZDE

(Pokračování textu…)

Dotazník pro členy a příznivce DigiKoalice DigiKoalice

Vv současné době připravujeme plán aktivit na další období a v této souvislosi bychom Vás chtěli požádat o vyplnění kratičkého dotazníku na tomto odkazu.

Dotazník by měl reflektovat témata ze společného Memoranda a našim cílem je zjistit, která z nich jako členové preferujete otevřít k  diskuzi v nejbližší době. Vítány jsou také další náměty a podněty pro společnou práci, stejně jako spolupráce.

Děkujeme vám za váš čas.
Reportáž z workshopu DigiKoalice

4. května 2017 se na Smíchovské střední průmyslové škole uskutečnil další z cyklu workshopů na téma: Kde se učí naše děti digitálním dovednostem? Jak lze podpořit rodiče a vzdělavatele pro kvalitnější učení/výuku dětí?

Zápis z akce a prezentace jsou ke stažení ZDE, z workshopu vznikl jako hlavní závěr pracovní soupis vzkazů pro školu, rodiče a ostatní k tématu, jak rozvíjet u dětí digitální dovednosti.

Studenti školy o této události natočili krátkou reportáž. Rádi sdílíme a velice děkujeme!

První newsletter DigiKoalice je tady! DigiKoalice

V úterý 9. 5. 2017 byl rozeslán první newsletter DigiKoalice. V (ne)pravidelných newsletterech budeme zasílat informace a novinky z dění DigiKoalice a přinášet inspiraci nebo tipy na nové příležitosti. Zároveň ale uvítáme i Vaše návrhy, podněty a doporučení. Rádi bychom, aby newsletter s webovou stránkou sloužil především jako informační portál o dění a novinkách v DigiSvětě. První newsletter je k nahlédnutí zde, k jeho odběru se můžete přihlásit v zápatí našich stránek.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci!

Pozvánka na workshop DigiKoalice

Zveme zájemce na workshop s tématem
Kde se učí naše děti digitálním dovednostem?
Jak lze podpořit rodiče a vzdělavatele pro kvalitnější učení/výuku dětí?

Informace níže v pozvánce, přihláška na akci k vyplnění online ZDE (tlačítko REGISTER)
nebo na emailu digikoalice (et) nuv.cz.

Závěry minulého workshopu k dispozici na http://www.digikoalice.cz/jake-digitalni-dovenosti-maji-mit-zaci-konci-zs/

Pozvánka

Stáhnout (PDF, 365KB)

Jaké digitální dovednosti mají mít žáci na konci ZŠ? DigiKoalice

DigiKoalice zorganizovala 6. dubna workshop, závěry z tohoto setkání škol, firem, neziskových organizací najdete na http://bit.ly/WorkshopDigi-1 Akce bude mít pokračování 4. května a 1. června, registrujte si Newsletter (web www.digikoalice.cz v zápatí), aby Vám informace o setkáních neunikly.

Proběhl workshop “Jaké digitální dovednosti mají mít žáci na konci základní školy” DigiKoalice
Ve čtvrtek 6. dubna proběhl workshop DigiKoalice na téma Jaké digitální dovednosti mají mít žáci na konci základní školy. Připravujeme pro Vás závěry, zatím sdílíme obrazovou ochutnávku toho, co na workshopu vzniklo.
Konference Počítač ve škole DigiKoalice

Mgr. Jaroslav Fidrmuc, předseda DigiKoalice, vystoupí 11. dubna 10:00 na tradiční konferenci Počítač ve škole. Jednodenní registrace na celou akci stojí 790 Kč, nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět IT firmy a školy pohromadě. Na stejné konferenci proběhne přednáška pro zájemce o DigiKoalici, 13. dubna, 8:30.

Web akce – Program celé konference

Od 7. dubna je pořadatel akce, Gymnázium Nové Město na Moravě, i členem DigiKoalice.

IoT DAY 2017 Prague DigiKoalice

Zveme na akci IoT DAY 2017 Prague – https://www.facebook.com/events/1292842447479119/ 9. dubna 18:00

Financování aktivit spolupráce a partnerství DigiKoalice

Agentura TELECENTER koordinující síť národních koalic posílá jednou měsíčně “Funding Brief” (ke stažení) – plánované výzvy a dotační tituly na projekty rozvoje ICT ve vzdělávání, světu práce a spolupráci různých subjektů. Přinášíme Vám tento dubnový přehled, zájemcům budeme posílat také v Newsletteru a členům DigiKoalice také v pravidelných reportech.

Stručný přehled ohlášených možností financování najdete i v přehledné tabulce. V rámci ČR doporučujeme sledovat zejména výzvy operačního programu OP VVV, zejména v současné době aktuální “šablony pro školy – SŠ a VOŠ”.

Sledovali jsme za Vás: ISSS 2017 DigiKoalice

4. dubna byla ukončena tradiční konference ISSS. Rezervovat si můžete již nyní termín roku 2018 – 9.–10. dubna 2018. Web konference – http://isss.cz/, tiskové zprávy http://isss.cz/list/press-release

Workshop: Jaké digitální dovednosti mají mít žáci na konci základní školy DigiKoalice

Zveme zájemce na workshop DigiKoalice konaný dne 6. dubna od 13:30 v Prague Startup Center.
Detaily akce v události v kalendáři.

Panelová diskuse: Jaké digitální dovednosti mají mít žáci na konci základní školy DigiKoalice

Dne 2. března proběhla první panelová diskuse DigiKoalice na téma digitálních dovedností dětí na konci základní školy.
Podklady z akce jsou dostupné na http://bit.ly/PanelDigi-1. Na akci naváže workshop dne 6. dubna 2017.

DigiKoalice zahájila svou činnost! DigiKoalice

V prosinci 2016 byla v České republice po vzoru iniciativ ze zahraničí ustavena Česká národní koalice pro digitální pracovní místa (dále DigiKoalice). Její vznik iniciovalo MŠMT a naplnilo tím vize sdílené napříč EU v Coalition for Digital Skills and Jobs. Jako základní problém v Evropě vnímá iniciativa DigiKoalice absenci až 900 000 pracovníků s IT dovednostmi. Kompetentní lidé chybí nejen ICT sektoru. Digitální kompetence se čím dál tím více stávají základní podmínkou pro vykonávání většiny profesí.